Tento úžasný nepečený koláč je veľmi jednoduchý ale zároveň špeciálny.
Klasický orechový korpus, hnedý od kakaa a ďatlí v kontraste s nadýchaným kešu a čučoriedkovým krémom. Navrch už len magická kombinácia čokolády a malín.
Inšpirovaný @francescacooks

Tortová forma priemer 20 cm
Čas prípravy: 45 min.
Obtiažnosť: jednoduchá
Tagy : raw, orechy, vegan, bobuľové ovocie, kokos
KORPUS
80 g vlašské orechy
30 g kešu
40 g opražené lieskovce
50 g kokos
60 g ďatlí
1 PL kakaa
voda podľa potreby
KRÉM
300 g kešu
60 ml kokosového oleja
80 ml kokosového mlieka
70 ml medu
50 ml JOS Berry BIO Čučoriedkovej šťavy
50 g čučoriedok
1 PL chia semienok
pár kvapiek vanilkovej esencie
POLEVA
200 g aspoň 60% čokolády
1 ČL kokosového oleja
150 g malín

Najprv si najprv namočíme kešu aspoň na 1 hodinu do vody. Ďatle zalejeme horúcou vodou a necháme zmäknúť.
Potom všetky orechy na KORPUS rozmixujeme na strednú veľkosť v kuchynskom robote aj so zmäknutými ďatlami. Pridáme lyžicu kakaa a kokos. Ak je cesto príliž tuhé pridáme horúcu vodu. Dno tortovej formy vystelieme papierom na pečenie a cesto naň rovnomerne roztlačíme. Môžeme odložiť zatiaľ do chladu.
Odmočené kešu oriešky rozmixujeme na hladký krém spolu s ostatnými ingredienciami okrem čučoriedkovej šťavy a čučoriedok. Približne polovicu odložíme bokom a do zvyšnej polovice pridáme čučoriedkovú šťavu a čučoriedky.
Na KORPUS rozotrieme najprv bielu časť krému a na to čučoriedkovú časť krému. Necháme v mrazničke odpočinuť 3 až 4 hodiny.
Vo vodnom kúpeli si roztopíme čokoládu s kokosovým olejom. Polejeme chladenú tortu a ozdobíme malinami.