fbpx
ako posilniť imunitu na jeseň

3 rýchle tipy ako posilniť svoju imunitu na jeseň.

1. Vitamín C je nevyhnutnosťou, nezabúdajte však ani na vitamíny E a D, železo či zinok.

Najvhodnejší spôsob, ako dopriať svojmu telu vitamíny, je samozrejme prirodzeným spôsobom, a to hlavne prostredníctvom zdravej stravy alebo v prípade vitamínu D dostatočným pobytom vonku, na slnku.

Počas jesene a zimy, keď náš organizmus neprijíma dostatočné množstvo vitamínov ani zo stravy ani zo slnka, dopĺňajte ich aspoň čiastočne formou tabliet, aby ste v čo najväčšej miere podporili svoj imunitný systém.

2. Odbúrajte stres prírodnou cestou

O tom, že stres negatívne ovplyvňuje fungovanie nášho imunitného systému dnes už niet pochýb. Navyše, počas aktuálnej situácie, ktorá vo svete panuje, môžeme byť ešte pod väčším stresom, než obvykle. Doprajte si teda čas pre seba, trávte viac času v prírode, starajte sa aj o svoje duševné zdravie. Ak chcete vedieť viac tipov na prírodné odbúranie stresu, prečítajte si aj náš ďalší článok.

ako posilniť imunitu na jeseň

3. Cvičenie môže vaše imunite pomôcť, ale aj uškodiť

Pri cvičení je dôležité poznať správnu mieru. Zatiaľ čo primerané cvičenie 3-4 krát do týždňa môže vašej imunite iba prospieť, naopak, dlhé a intenzívne tréningy majú na imunitný systém negatívny dopad. S ohľadom na aktuálnu situáciu, uprednostnite radšej cvičenie na čerstvom vzduchu alebo doma pred návštevou telocvične či fitness centra.